ВИДЕО : Е ова се вика стомачен танц

Хелена Влахос е позната танчарка за стомачен танц или познат уште и како belly dance. Неверојатно таа со својот стомак може да движи и метални парички.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien