ВИДЕО : Како астронаутите одат во тоалет ?

Дали некогаш сте се запрашале како астронаутите одат во тоалет. Погледнете ги овие две видеа кои на доста интересен начин објаснуваат како астронаутите ги вршат и двете потреби : )))), големата и малата.

 

This Is How Astronauts Poop In Space

This is how astronauts poop in space. ?

Posted by Seeker on вторник, 15 август 2017

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien