Крај на серијата „House of Cards“ по скандалот со Кевин Спејси

„Netflix“ објави дека става крај на серијалот „House of Cards“. Серијата беше првиот пробив на Netflix во оригиналниот бизнис за телевизиски

Дознај повеќе

Градоначалникот Јованоски финансиски ќе го поддржи пингпонгарот Рикалоски за учество на Олимпијадата

Седумнаесет годишниот пингпонгар од Прилеп, Александар Рикалоски, е првиот пингпонгар од Прилеп и Македонија, кој во изминативе 7 децении од

Дознај повеќе

Заврши наградната игра на „Елколект“ за собирање на електронски отпад во Прилеп

Со доделување на наградите, денеска во киното „Мис Стон“во Прилеп, заврши наградната игра „Да рециклираме и да се наградуваме“, организирана

Дознај повеќе

Катастрофа во Северна Кореја: Се сруши нуклеарен тунел!

Повеќе од 200 лица загинаа при инцидент во главната нуклеарна постројка во Северна Кореја, известуваат денеска медиумите од Јапонија и

Дознај повеќе

Врие во соблекувалната на Реал: Перез ги продава „најдобрите“!

Реал Мадрид лани целосно доминираше на шпанската и европската фудбалска сцена, освојувајќи ги клучните трофеи во Примера дивизион и во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien