ВИДЕО – Стојчески: Мото братството претставува филозофија и начин на живот

Симболизмот на моторџиштвото претставува филозофија на живеење. Заедништвото , слогата која што постои во еден традиционален мото клуб е тоа што

Дознај повеќе

Заев: Ова е буџет кој гарантира домаќинско работење и финансиска стабилност на Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го соопшти предлог-буџетот за 2018 година, откако синоќа Владата истиот го разгледа и го

Дознај повеќе

Најавени нови 500 вработувања во „Гентерм“ за идната година

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, оствари работна средба со генералниот менаџер на компанијат „Гентерм“, Андреј Хасинец, на која беше

Дознај повеќе

Избрани новите комисии кои ќе работат во состав на Советот на Општина Прилеп

Денеска во Општина Прилеп се одржа третата седница на Советот на Општина Прилеп, на која што беа избрани и формирани

Дознај повеќе

Најсмртоносното место во светот

Прекрасното езеро Карачај се наоѓа во Русија и толку е убаво што ви застанува здивот. Но, колку што е убаво

Дознај повеќе

Адидас ја претстави топката за Светското првенство во Русија

Германската компанија за спортска опрема „Адидас“ ја претстави официјалната топка за Светското фудбалско во Русија – „Телстар 18“. Оригиналната топка „Телстар“

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien