Прилепски шарпланинец е новиот светски шампион

На светската изложба за сите видови раси на кучиња која се одржа во германскиот град Лајпциг шарпланинецот ДИЦО ОД КАРАВИЛОСКИ во сопственост на нашиот познат одгледувач на оваа раса, Владо Каравилоски, стана новиот светски шампион во преголема конкуренција.

 

Одгледувачот Владо Каравилоски подолго време се занимава до одгледување на македонската гордост – шарпланинецот.

 

Екипата на Инфо Компас им го честита овој голем успех.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien