Брутален нокаут, дури и победникот се фати за глава

Еден од набруталните нокаути во ММА во светот е виден минатиот викенд при Golden Ticket Fight Promotions.

 

Самуел Илницки во борба против Соломон Роџерс победи со нокаут, кој беше толку брутален што дури и тој се фати за глава.

 

Сиротиот Роџерс го спишти гардот, не очекувајки удар, но Илницки со суперсилен хајкик го прати противникот дирекно на подот.

 

Погледнете:

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien