ВИДЕО: Се гледаме во Русија – 32 тима, 32 честитки

На само еден ден од ждрепката за Светското фудбалско првенство кое треба да се одржи во Русија во 2018 година, ФИФА објави видео во кое по еден играч од сите 32 репрезентации го честита пласманот на некоја селекција.

 

Па, така Нејмар во име на Бразил ги поздрави Ирнаците, Роналдо и Португалија и посакаа добродојде на Франција, Модриќ и честита на Шведска, а Лихштајнер прозборе хрватски, додека Меси ги поздрави Колумбијците…

 

Меѓу 32-та учесници, дебитанти на Мундијалот ќе бидат Исланд и Панама. Светското првенство ќе се игра од 14 јуни до 15 јули следната година.

 


 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien