„Дон Балон“ тврди: Гризман ѝ се нуди на Барселона

Како што пренесуваат шпанските медиуми, агентот на Антоан Гризман стапил во контакт со Барселона потенцрајќи дека фудбалерот е подготвен да го напушти Атлетико Мадрид.

 

Откако Барселона веќе неколку пати истакна интерес за неговите услуги, но конкретна понуда немаше, сега Французинот сам ги контактирал.

 

Имено од Каталонците е побарано да ја исплатат откупната клаузула од 100 милиони евра за Французинот веќе во јануари да се пресели на Камп Ноу.

 

Договорот на Гризман со Атлетико има важност до 2022 година, но наводно тој не е задоволен во Мадрид и со задоволство би го променил клибот. Оваа сезона и не во најдобра форма, на 16 натпревари тој постигна само шест погодоци и пет пати асистираше.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien