ВИДЕО : „Фолтин“ – над 2 децении уникатен спој на музиката, театарот и филмот

На 28 декември ќе биде премиерата на новата претстава „Клетници“, во режија на Мартин Кочовски, а во изведба на народниот

Дознај повеќе

ВИДЕО : Започна светиниколскиот турнир во мал фудбал

Екипите на „Полициска станица Прилеп“ и „Коњска сила“ попладнево го отворија традиционалниот турнир во мал фудбал „Свети Никола“ кој го

Дознај повеќе

Нимиц: Не постои магичен предлог, спорот може да се реши идната година

Медијаторот на Обединетите Нации во разговорите за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц по денешните разговори во Брисел со

Дознај повеќе

Три нови оставки од ДИК, се чекаат уште оставките на Бонева, Срцев и Асани Салија

Потпретседателот на ДИК Реџеп Прекопуца и членот на ДИК Атанас Урумов попладнево поднеле барање за предвремен престанок на мандатот, потврдија

Дознај повеќе

Рускиот олимписки комитет ќе ги подржи „неутралните“ руски спортисти на ЗОИ 2018

Рускиот олимписки комитет соопшти дека ќе им даде целосна подршка на руските спортисти, кои сакаат да учествуваат на Зимските олимписки

Дознај повеќе

Македонија против Австрија, Летонија и Косово во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците во групната фаза од Европската-лига. Нашите „спартанци“ во новиот обид да дојдат до посакуваното

Дознај повеќе

ВИДЕО: Лука Циндриќ го има најубавиот гол во ЛШ за 2017 година, гол кој вечно ќе се памети!

Европската ракометна федерација ја објави компилацијата на најдобрите 30 голови за 2017 година, а сите можете да претпоставите чиј е

Дознај повеќе