Стефан Грбовиќ 10-то засилување во Победа

Победа го ангажираше десеттото засилување во зимскиот преоден рок. Нов член на црвено-белите е српскиот фудбалер Стефан Грбовиќ.

 

„Станува збор за млад 23-годишен дефанзивец кој настапува на позицијата десен бек и стопер кој доаѓа во Победа од редовите на Телеоптик (филијалата на Партизан). Грбовиќ, кој е роден во Крагујевац, од 10-годишна возраст е член на Партизан, каде ги минал сите селекции на црно-белите, а има повеќе настапи за младите селекции на Србија“, соопштуваат од ФК Победа.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien