Ол-стар Топ 10

Долго најавуваниот спектакл, натпреварот меѓу тимот на Леброн Џејмс и тимот на Стеф Кари заврши со победа на избраниците на „кралот“ кои славеа тесно со 148-145, иако во најголемиот дел од средбата беа во резултатска негатива.

 

Од средбата во „Стејплс Центарот“ беа издвоени најдобрите и најатрактивните потези, а во центарот на вниманието е Леброн кој воедно беше прогласен за најкорисен играч. Прашањето и дилемата е дали неговиот цепелин во соработка со Расел Вестбрук е подобар од перфектната одбрана во последната акција за победа. Вие самите одлучите и уживајте во овие потези.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien