Доминација на Де Геа меѓу стативите, го брани и невозможното

Манчестер Јунајтед можеше да си замине од „Рамон Санчез Писхуан“ со два-три гола во својата мрежа, но на голот го имаше фантастичниот Давид Де Хеа, кој одигра за чиста „десетка“ и го спаси својот тим.

 

 

Шпанскиот чувар на мрежата бранеше удари од сите страни, но сите ги импресионира со интервенцијата по ударот на Луис Муриел, кога сите на стадионот ја видоа топката зад неговиот грб.

 

Топката патуваше со 90км/ч., па на Де Хеа му останаа само 24 стотинки за било каква реакција. Тој го искористи времето максимално и ја направи најдобрата одбрана во досегашниот дел од сезоната.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien