Прекрасен гол од слободен удар на Несторовски

По лошата серија од три порази по ред и едно реми, фудбалерите на Палермо конечно стигнуваат до победа во Серија Б, со која се трети на табелата на три бода до второпласираниот Фрозиноне.

 

Совладан е Асколи со 4:1. Ил капитено го постигна последниот и најубавиот гол на мечот, број 12 оваа сезона.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien