ВИДЕО – Фирмите се соочуваат со недостаток на стручен кадар, младите масовно се иселуваат

Компаниите во Македонија се повеќе се соочуваат со недостаток на стручен кадар поради масовното иселување на младите од Македонија. Бизнисмените

Дознај повеќе

Османи: Процесот на преговори целосно транспарентен, дури и за нејсензитивните прашања

Процесот на преговори во последните месеци го карактеризираат транспарентност и инклузивност. Нема информација во целиот процес на преговори, дури и

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien