ВИДЕО – ОБНОВЕНО : Тешка сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Возило марка Хјундаи Акцент со прилепски регистерски таблички од засега непознати приичини, денеска околу 13 часот, излетало од патот Прилеп –

Дознај повеќе

Дариесек: „Нон-пејперот“ е работен документ и нема официјална важност

Министерката Женевиев Дариесек, државен секретар во Министерството за вооружени сили на Република Франција, која денеска во Битола имаше заедничка прес-конференција

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien