ВИДЕО – НВО „РОМА СОС“ бара затворање на подрачното основно училиште „Добре Јованоски“ – Прилеп

НВО „РОМА СОС“ од Прилеп бара затворање на училишната зграда на подрачното основно училиште „Добре Јованоски“ затоа што според нив

Дознај повеќе

ВИДЕО – Утре започнува 53-тиот по ред театарски фестивал „Војдан Чернодрински“

Утре започнува 53-тото издание на театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“.  Фестивалот ќе го отвори „Ничија земја“ на МНТ. Според уметничкиот директор

Дознај повеќе

Општина Прилеп демантира дека ќе врши еутаназија на кучињата туку бил даден само предлог за измена на законската регулатива

Општина Прилеп остро ги демантира наводите дека „Градот Прилеп ќе врши еутаназија на кучињата“. Со овој наслов и извадена изјава

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien