Од 15 учесници 15 медали за џ.к. „Бушидо“ на меѓународниот турнир во Велико Градиште

Во Велико Градиште, Србија,  викендов се одржа 6-тиот по ред меѓународен џудо турнир „Сребрено езеро“ на кој што џ.к. „Бушидо“ од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien