Утре започнува 44-тиот Фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“

Околу 250 исполнители на изворни инструменти и песни ќе настапат на годинашниов 44. Фестивал на народни инструменти и песни „Пеце

Дознај повеќе

„Мамути“ : Во недела одиме на покривот на Европа – Елбрус

Двајцата членови на планинарскиот клуб „Мамути“ од Прилеп, Маријана Ѓорѓиевска и Владимир Јованоски, вчера се сместија во контејнери кај Гарабаши

Дознај повеќе

ВИДЕО – Со проект за развој на деловниот екосистем на УСАИД ќе се стимулира развојот на земјоделството во Пелагонија

Со новиот проект за развој на деловниот екосистем финансиран од УСАИД ќе се овозможи поголем развој на земјоделството во Пелагонскиот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien