УЕФА ги објави кандидатите за играч на сезоната

На 20-тина дена пред објавувањето, УЕФА ги објави имињата на кандидатите за најдобар играч на сезоната во Европа.

 

Љубителите на фудбалот преку официјалната интернет страница на УЕФА ќе можат да бираат најдобар голман, одбранбен играч, играч од среден ред и напаѓач.

 

Лани наградите ги собраа Буфон, Рамос, Модриќ и Роналдо, а сега најинтересно ќе биде во конкуренција за најдобар напаѓач каде првпат е и Мохамед Салах.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien