Украинскиот параглајдерист во обидот да се спаси го отворил и резервниот падобран, но сепак загинал

Според првичните и засега неофицијални и непотврдени информации дознаваме дека во моментот на судирот во воздухот кој се случил во

Read more

OJO Прилеп ја истражува несреќата со двајцата загинати параглајдеристи во Крушево

Јавното обвинителство од Прилеп нареди да се изврши обдукција врз телата на двајцата параглајдеристи кои вчера загинаа во близина на

Read more

Кривична пријава за прилепчанец осомничен за продажба на дрога

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против И.К. (46) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено

Read more