ВИДЕО – Прилепчани уживаа во поезијата на поетите учесници на Струшките Вечери на Поезијата

За прв пат од 57 годишното постоење на Струшките Вечери на Поезијата Прилеп беше дел од оваа светски позната манифестација.

Дознај повеќе

Започна летниот караван на „Мрдни со прст“ – Нахрани 10.000“, „За сите во нашата заедница, од еден до 100“, „АКТО“ и „Размрдај се“

Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ денеска одржа конференција за печат со цел да ги најави престојните активности во рамките на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien