ВИДЕО – Царовска : ЕУ значи искористување повеќе фондови за социјални услуги на локално ниво

Продолжува кампањата на власта за убедување на граѓаните на 30 септември да излезат и да гласаат ЗА на референдумот. Министерката

Дознај повеќе

Изложба на колажи од прилепскиот уметник Александар Џинго

Во ликовната галерија на ЦК„Марко Цепенков“ синоќа беше отворена изложба на колажи од прилепскиот уметник Александар Џинго. Изложбата предизвика голем

Дознај повеќе

Ноќ за паметење на седмиот „Интернационален џез викенд“ во Прилеп

Вториот фестивалски ден на седмиот „Џез викенд“ во Прилеп, понуди уште една ноќ за паметење. Публиката уживаше во настапите на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Новини во предавањето, со помош на дигиталната технологија и кодирањето, во 3 прилепски училишта

Три основни училишта во Прилеп се дел од 10-те училишта на ниво на Македонија во кои се спроведува пилот проектот

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ со хуманитарна акција за социјално-загрозени семејства во пресрет на новата учебна година

На само неколку денови пред почетокот на новата учебна година, уште еднаш, како во изминатите неколку години, ќе бидеме дел

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien