ВИДЕО – Во Прилеп се одржа националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000“

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ денеска се одржа и во Прилеп. Акцијата е за собирање храна, која пак е во

Дознај повеќе

СДСМ : Езерцето во „Ѓогдере“ и фонтаната на „Димо Наредникот“ биле изградени без да се земе во обзир безбедноста на децата

Криминалната власт на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Марјан Ристески,  цели 12 години ги игнорираше гласот и потребите на граѓаните. За ВМРО-ДПМНЕ

Дознај повеќе

Џудо клубот „Сеишин“ од Прилеп со сребрен медал на Балканското првенство

Екипата на џудо клубот „Сеишин“ од  Прилеп го освои второто место и се закити со сребрен медал на годинешното Балканско

Дознај повеќе

Министерството за одбрана на Русија го гради третиот најголем православен храм на светот

Министерството за одбрана на Русија започна со собирање на донациите за изградба на главниот храм на Вооружените сили во подмосковскиот

Дознај повеќе

„Обични профили“ – изложба на Глигор Кондовски во Србија, поголем дел од фотографиите се направени во Прилеп

Изложба на фотографии под наслов „Обични профили“, од македонскиуот уметник Глигор Кондовски, беше отворена во Меморијалната галерија „Душан Старчевиќ“ во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Атанасов : Во циклусот 2021-2027 ќе бидат дуплирани ЕУ фондовите за Македонија

Во комуникација сум со националната агенција за образовни политики, каде што изминативе неколку години близу 98% е искористеноста на фондовите

Дознај повеќе