Градоначалникот на Демир Хисар по заканите повикан на разговор во полициска станица

Марјанче Стојановски градоначалникот на општина Демир Хисар од редовите на СДСМ, е повикан на разговор во полициска станица поради заканите

Дознај повеќе

За да успее референдумот најмалку 903.169 гласачи треба да излезат на гласање

Државната изборна комисија го заклучила викендов избирачкиот список за престојниот референдум. Право на глас на 30 септември имаат вкупно 1.806.336 избирачи.

Дознај повеќе

Анѓушев: Правиме се за да најдеме стратешки инвеститор за Еурокомпозит

Владата презема сериозни мерки за подобрување на работењето на Еурокомпозит и исполнување на обврските кон вработените. Проблемите во оваа фабрика

Дознај повеќе

Џонсон : И да не се согласувате со договорот излезете на референдумот

Продолжуваат посетите на високи меѓународни претставници на земјава во пресрет на референдумот. По Меркел и Курц, денеска и американскиот сенатор

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Заборавате дека во МВР работев и дека ве прислушкувам“ – градоначалник со закани кон вработените

Во пресрет на референдумот кој ќе се одржи на 30-ти месецов, граданочалникот на Општина Демир Хисар од СДСМ, Марјанче Стојановски

Дознај повеќе

ВИДЕО – Голем дел од иконите, фреските и црквите во прилепскиот регион во катастрофална состојба

Голем дел од иконите и фреските во црквите во прилепскиот регион се во катастрофална состојба и потребна е нивна итна

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien