ВИДЕО – Вработените во Еурокомпозит го одложија протестот за утре пред Влада, во четврток ќе имале средба со Анѓушев

Вработените во Еурокомпозит го одложија протестот кој беше најавен за утре пред Влада. Од кабинетот на вицепремиерот Анѓушев им било

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепчаните паднале во провалија длабока 50 метри, пожарникарите 5 часа ги ваделе телата

Двајца прилепчани го загубија животот во тешката сообраќајна несреќа која се случила 20 минути после полноќ на преминот Плетвар, кај

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ: На 30-ти септември гласаме за себе, за нашата иднина во европска Македонија

На 30-ти септември не гласаме за партии, ниту за политички лидери, гласаме за себе, за нашата иднина. Затоа ајде сите млади, без

Дознај повеќе