Во Австралија ископани два џиновски камења кои содржат 113 килограми злато

Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што проценува дека

Дознај повеќе

Македонија и Грција со заедничка гранична проверка за откривање радиоактивни материи

Македонија и Грција ќе воспостават заедничка проверка на граничните премини за откривање радиоактивни опасни материи и ќе ја подобрат соработката

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien