ВИДЕО – Во прилепската болница недостасуваат 30-тина специјалисти, Филипче ветува нови вработувања и специјализации

Состојбата со стручен кадар во прилепската болница е катастрофална. Недостигаат минимум 30-тина специјалисти за нормално функционирање. Ако продолжи вака постои

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заев бара од компаниите да ги почестеле гласачите пред референдумот

Премиерот Зоран Заев вчера во Крива Паланка отворено ги повика бизнисмените и сопствениците на компании „да го отворат ќесето“ и

Дознај повеќе

Заев во Стразбур: Пред нас е историска шанса да бидеме нова членка на ЕУ и НАТО

Како прв македонски премиер кој се обратил на македонски јазик, премиерот Зоран Заев на пленарната седница на Европарламентот се заблагодари

Дознај повеќе

Интензивна дипломатска поддршка пред референдумот – Могерини и Мичел денес во посета на Македонија

Интензивните посети на претставници на меѓународната заедница продолжуваат како се приближува датумот за референдумско изјаснување за името на државата.  

Дознај повеќе

Конференција за трансформација кон одржливо и флексибилно општество за лицата со инвалидност

Во Општата болница во Велес денеска е изведена првата мини инвазивна артроскопија на рамо. Операцијата ја изведе проф. д-р Златко

Дознај повеќе