ВИДЕО – Мицкоски : На СДСМ на 30 септември ќе им се случи народ и ќе видат што значи народ кој не сака да се самоукине

Целата нација мора во 5 до 12 да знае што ни подготвија Заев, Ципрас, Димитров и Коѕијас. Ова се последните

Дознај повеќе

Нови инвестиции во прилепските градинки „Гоце Делчев“ и „Аличаир“

Комплетното реновирање на градинката „Аличаир“, како и инсталирањето нова опрема во кујната во градинката „Гоце Делчев“, беше повод градоначалникот Илија

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Женско царство“ – најновата премиера на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ во вторник ќе ја има својата најнова премиера насловена како „Женско царство“. Во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Деновиве ќе се асфалтираат улиците „Александар Македонски“ и „Кеј 4 Јули“

Продолжува асфалтирањето и уредувањето на патната инфраструктура во Општина Прилеп. Деновиве ќе се асфалтираат улиците „Кеј 4 јули“ и „Александар

Дознај повеќе

ВИДЕО – Сугарески : Општините да аплицираат со проекти за да може Владата да им помогне со дополнителни средства

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска од Прилеп упати апел до градоначалниците да аплицираат со проекти не само

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien