Општина Прилеп: Формирањето на „Енерго Прилеп“ е основен услов за гасификацијата на Прилеп

Формирањето на Јавното претпријатие „Енерго Прилеп“ е еден од основните услови за реализација на капиталниот проект, гасификација на Прилеп. Навистина жалиме

Дознај повеќе

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ Прилеп ги следи деструктивните антизападни политики на Мицкоски

Криминалната ВМРО-ДПМНЕ, водејќи се од личните и теснопартиски интереси на вчерашната седница на Совет не ја поддржа гасификацијата на Општина 

Дознај повеќе

Могерини: На новинарите да им се овозможи без страв да ја работат својата работа

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини по повод претстојниот Меѓународен ден за ставање крај на неказнивоста на злосторствата врз новинарите порача дека демократијата

Дознај повеќе

ОЈО Прилеп почна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

Основното јавно обвинителство Прилеп по поднесена кривична пријава почна постапка против едно лице од Прилеп, поради сторено кривично дело неовластено производство

Дознај повеќе

ВИДЕО – Поради пречистителната станица цената на водата во Прилеп поскапува за дополнителни 17,35 денари за метар кубен

Поради започнувањето на работа на пречистителната станица за третман на урбани отпадни води цената на водата во Прилеп, по предлог

Дознај повеќе

Се подготвува текст за Предлог Закон за социјална сигурност за старите лица

Министерството за труд и социјална политика подготвува Предлог-закон за социјална сигурност за старите лица, односно по навршување на старосната возраст од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien