ВИДЕО – Премиера на претставата „Пинг Понг“ од училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Најмалите членови на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ вечерва во киното Мис Стон во Прилеп ја одиграа својата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нема пари за отпремнина за 130 вработени од Еурокомпозит кои ќе се прогласат за технолошки вишок

Владата донесла решение за прогласување на технолошки вишок на 130 вработени во „Еурокомпозит“, но без да им плати отпремнина. Вработените

Дознај повеќе

Русија го испорача противвоздушниот ракетен систем С-300 во Сирија, Израел ќе продолжи да напаѓа

Руското министерство за одбрана истакна дека веќе ги испорача првите системи од противвоздушниот ракетен систем С-300 во Сирија, по инцидентот

Дознај повеќе

„Прилепско поле“: Водата се испушта за да се поправи темелниот испуст, без тоа може да се одземи дозволата за наводнување

Ве информираме дека АД „Водостопанство на РМ“ подружница „Прилепско поле“ Прилеп по завршувањето на сезоната за наводнување 2018 година за

Дознај повеќе

СЈО бара затвор за Јанкулоска за „Тенк“, таа се плаши од пристрасност на судот

Специјалното јавно обвинителство во своите заврши зборови во судскот процес за набавката на блиндираниот мерцедес побара осудителна пресуда за поранешната

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien