Македонските боксери предводени од Чатлески со одлично борби на спектаклот во Рим

На 13.10.2018 во Рим Италија се одржа професионален боксерски спектакл, Во организација на Поенокс тим. На овој настан настапија нашите

Дознај повеќе

Фестивалот „Со Марко на улица” со сигурност станува уште еден од препознатливите културни брендови на Прилеп

Успешно се заокружи и заврши првото издание на уличниот фестивал „Со Марко на улица” во Прилеп, во организација на Центарот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Наместо законот владее хаос, интерес и безредие – старата прилепска чаршија комплетно ја изгуби автентичноста

Иако е споменик на културата заштитен со закон веќе со децении во старата прилепска чаршија владее буквален хаос и анархија.

Дознај повеќе

Општина Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ и нивниот градоначалник со три последователни мандати, ја доведоа чаршијата до сегашната состојба

Доколку ВМРО-ДПМНЕ беа искрено загрижени за Старата прилепска чаршија, во 12-те години практикување локална власт, тие имаа можност да го задржат

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien