ВИДЕО – Лицата со попреченост и нивните семејства од Прилеп заборавени од државата

Раде Аљакоски е родител на дете со посебни потреби кое има 21 година и и е со тешка интелектуална попреченост.

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Цвет во аманет“ – првата збирка поезија на Андриана Ристеска

Поетесата Андриана Ристеска вечерва во „Арт кафе“ во Прилеп ја промовираше својата прва збирка поезија, насловена како „Цвет во аманет“.

Дознај повеќе

ЏК Сеишин се врати со 5 медали од Меѓународниот турнир „Трофеј Никшиќ“

Џудо клубот Сеишин Прилеп денес зеде учество на Меѓународниот Турнир Трофеј Никшиќ во Никшиќ Црна Гора. На турнирот учество зедоа

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien