ВИДЕО – Синдикатите во Македонија не функционираат или ги нема, се кршат работничките права, а државата глува за проблемите

Иако регулирани со устав и закон работничките права во Македонија, се уште во одреден дел наголемо се кршат. Особено во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Над 230 учесници на спектаклот „Macedonian Trophy 4×4“ кој ќе се одржи во Прилеп од 26 до 28 октомври

По трет пат оваа година во Прилеп ќе се одржи настанот „Мacedonian trophy 2018“ кој е единствена манифестација од овој

Дознај повеќе

Иванов: Народот ги слави храбрите, а историјата ги презира поткупливите

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Проданоски : Предавници имало и ќе има, но историјата ги слави оние кои се бореле за Татковината, не за лични интереси

Денеска во Припеп беше одбележан Денот на македонската револуционерна борба  – 23 Октомври со положување на свежо цвеќе на спомениците

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Во овие тешки политички моменти треба сите да се обединиме и да ја градиме нашата европска Македонија

По повод Денот на македонската револуционерна борба  – 23 Октомври денеска во Прилеп свежо цвеќе беше положено на спомениците на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien