ВИДЕО – Продолжува спектаклот во Прилеп – втор ден „Macedonian trophy 2018“

Во Прилеп продолжува 3-тиот по ред „Macedonian trophy 2018“. Денеска учесниците поминаа 60-тина километри во околината на Прилеп поминувајќи на 8

Дознај повеќе

ОО СДСМ Прилеп : Јалови се сите обиди на криминалната и антизападна ВМРО-ДПМНЕ да го спречи развојот на Прилеп

Локалните послушници на Мицкоски и долгогодишни следбеници на криминалните политики на Никола Груевски, не можат да се помират со фактот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Јованоски да се симне меѓу граѓаните и нека ги праша дали се задоволни од неговото досегашно владеење

Пред некој ден градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, одржа прес конференција на која презентираше што сработила досега локалната власт

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спектакл од светски размери – ноќна трка на 3-тиот „Macedonian trophy“ во Прилеп

Во Прилеп синоќа за прв пат во Македонија се одржа спектал од светски размери. Започна 3-тиот по ред „Macedonian trophy“

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien