Во Скопје одбележан Светскиот ден на џудото и роденденот на неговиот основач Џигоро Кано

По повод 28 Октомври Светскиот ден на Џудо Спортот и роденденот на основачот на џудото, Џигоро Кано, денес во Скопје

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien