Шест медали од шест натпреварувачи за ЏК „Сеишин“ на меѓународниот турнир „Миоки Опен 2018“

Денеска во Скопје во спортската сала „Борис Трајковски“ се одржа 9-тиот Меѓународен Турнир во џудо „Миоки Опен 2018“. На истиот

Дознај повеќе

„Бушидо“ незапирлив и на меѓународниот турнир „Миоки“ во Скопје

Џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп и овој месец продолжува со освојување на нови медали. Клубот денеска учествуваше на Меѓународниот турнир

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилеп по Скопје е град со најголем број деца на улица

Децата на улица и понатаму остануваат нерешлив проблем на државата. Според извештајот на Народниот правобранител, најголем дел од овие деца

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien