ВИДЕО – Живот со хендикеп, без струја, без дрва за огрев, разрушена куќа и само 4.000 денари месечно

Неколку месеци живеат без струја, немаат ниту дрва за греење, бараката каде се сместени е разрушена и кога врне внатре

Дознај повеќе

ВИДЕО – Изложба „100 години од Македонскиот фронт“ во прилепскиот Участак

Во Участакот или музејот „11 Октомври“ во Прилеп денеска беше поставена изложбата „100 години од Македонскиот фронт“ која што ја

Дознај повеќе

Милчин за „Слободен печат“: Аждерот падна, аждеризмот преживеа

Драмскиот режисер, професор по актерство и долгогодишен директор на Институтот Отворено општество, Владимир Милчин, е своевидна икона на борбата на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien