Прилепските фризери, бербери и козметичари најавуваат спектакл од европски калибар – „Prilep Special Show“

Над 150 учесници, фризери, бербери и козметичари од Македонија и странство ќе бидат дел од големиот спектакл „Prilep Special Show“

Дознај повеќе

ВИДЕО – Старските домови продолжување наместо крај на животот, потребно е итно нивно реновирање, особено во Прилеп

Иако повеќето приказни во домовите за стари лица се тажни, сепак овие институции не треба да се гледаат како крај

Дознај повеќе

Две комедии во една вечер на „Чин 4 Сцена 5“ – двочасовно смеење до солзи

По повод 130 години од поставувањето на првиот драмски текст на францускиот мајстор на комедијата, Жорж Фејдо, театар „Чин 4

Дознај повеќе

Државно првенство во стрелаштво за ученици од основните и средните училишта во Прилеп

Во организација на Сојузот на училишен спорт на општина Прилеп и Федерацијата на училишен спорт на Република Македонија, а под

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien