ВИДЕО – Благоја Мирески со канго обувки го истрча прилепскиот полумаратон долг 21 км.

Како пикантерија напрвиот прилепски полумаратон беше тоа што за прв пат на Балканот, а можеби и во Европа, Благоја Мирески од

Дознај повеќе

ВИДЕО – Над 200 учесници на првиот прилепски полумаратон долг 21км., победник Игор Јакимовски од Скопје

Во Прилеп се одржа првиот прилепски полумаратон долг 21км. на кој учество зедоа над 200 натпреварувачи од Македонија и околните

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien