ВИДЕО – Победникот на прилепскиот полумаратон постави и нов армиски рекорд во маратон на 42 км.

Игор МЦ Јакимовски беше дел од маратонот за воени лица на кои требаше да се истрчаат 42. километри под полна

Дознај повеќе

Лидерите на ЕУ дадоа зелено светло за Брегзит, кој Британија може да ја чини 100 милијарди фунти годишно

Лидерите на земјите-членки на Европската Унија го поддржаа договорот за Брегзит, на вонредниот самит што се одржа во Брисел. Нацрт-декларацијата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Општина Прилеп започна со обештетување на земјоделците кои претрпеа штети во јулското невреме

Општина Прилеп денеска започна со обештетување на земјоделците кои претрпеа големи штети во јулското невреме. За оваа намена општина Прилеп

Дознај повеќе

Украина прогласи воена состојба – бара Русија итно да ги ослободи запленетите бродови

Претседателот на Украина, Петро Порошенко, воведе воена состојба во државата и побара Русија итно да ги ослободи украинските бродови запленети во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien