Запознајте ја Никерс, австралиската џиновска крава што предизвика воодушевување на интернет

Џиновската крава Никерс, која живее во западна Австралија, стана многу популарна на интернет поради нејзината големина. Со своите 1.400 килограми

Дознај повеќе

Порошенко бара НАТО да испрати воени бродови во Азовското Море – Алијансата соопшти дека веќе во голема мера е присутна

Украинскиот претседател Петро Порошенко бара сојузниците на НАТО да испратат воени бродови во Азовското Море за да и` помогнат на

Дознај повеќе

Почина академик Блаже Ристовски, потпретседател на првата Влада на Република Македонија

Во 87-та година од животот вчера почина Блаже Ристовски, редовен член на МАНУ, истакнат научен истражувач од областа на македонскиот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien