ВИДЕО – Вистински спектакл во Прилеп – над 120 учесници на „Prilep Special Show“

Барем за момент Прилеп вечерва наликува на Париз, Милано и другите големи европски модни центри. Прилепската публика има уникатна можност да биде дел од единственото шоу во Македонија од ваков вид насловено „Prilep Special Show“ каде над 120 фризери, бербери и козметичари од Македонија, Србија, Грција, Словенија и Косово ги претставуваат своите креациии.

 

Креациите се работени исклучиво според тема од некој филм. Организатор е „Здружението на бербери, фризери и козметичари од Прилеп.  За прв пат шоуто се одржа лани, а новитет годинава е тоа што ќе трае 2 дена. Забавата и шоуто продолжува и утре со едукативни семинари со едни од најпознатите фирми во светот козметиката и убавината!

 

Погледнете како изгледа дел од атмосферата и изјавите на учесниците од вечерашното шоу во Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.