Дванаесет медали за ЏК „СЕИШИН“ на државното првенство во џудо за деца и сениори

Денеска во Скопје во спортската сала на ООУ „Невена Георгиева Дуња“ се одржа Државно Првенство во џудо за Деца и Сениори. На истото учество зедоа 10 тина клубови од Македонија со над 100 натпреварувачи. Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп зеде учество со вкупно 17 натпреварувачи во двете возрасни категории, а освоени се 12 медали (3 златни, 2 сребрени и 7 бронзени).

 

Деца:

 

 1. Анастасија Кузманоска кат. -25 кг 1-во место
 2. Марко Василески кат. -42 кг. 2-ро место
 3. Благојче Мантаорски кат. -38 кг 3-то место
 4. Борис Џагадуроски кат. -30 кг. 1-во место
 5. Давор Најдоски кат. -27 кг 3-то место
 6. Ангел Мошков кат. -27 кг. 3-то место
 7. Немања Џагадуроски кат. -25 кг. 3-то место

 

Сениори:

 

 1. Мартин Трајановски кат. -60 кг. 3-то место
 2. Марио Тошески кат. -73 кг. 3-то место
 3. Кристијан Тошески кат. -90 кг. 3-то место
 4. Јован Најдоски кат. -100 кг. 1-во место
 5. Марио Цинцароски кат. +100 кг. 2-ро место

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien