Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ е добитник на три награди на фестивалот во Никшиќ

Ансамблот на театарот „Војдан Чернодрински“ е добитник на три награди за претставата „Љубовни пози на историјата“ (Figurae veneris historiae) од

Дознај повеќе

ВИДЕО – Лицата со посебни потреби од Прилеп бараат отворање на нови дневни центри

Лицата со посебни потреби од Прилеп бараат вработување на стручен кадар во нивните здруженија и прераснување на социјалните клубови во

Дознај повеќе

Спортистката на град Прилеп, Ристеска, неприкосновена – за 1 година првак во 3 категории кадети, јуниори и сениори

Спортистот на град Прилеп и добитник на 3-то Ноемвриската награда, Теодора Ристеска, член на ЏК „Бушидо“ останува неприкосновена на теренот.

Дознај повеќе

Шест медали од шест натпреварувачи за ЏК Бушидо на државното првенство за деца и сениори

Во Скопје во спортската сала на ООУ „Невена Георгиева Дуња“ се одржа Државно Првенство во џудо за деца и сениори.

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien