Одбележан Денот на лицата со попреченост во Крушево

Во организација на Дневниот центар за деца и младинци со посебни потреби во Крушево беше одбележан Денот на лицата со попреченост. На одбележувањето на овој ден присуствуваа и претставници од Центарот за социјални работи и организацијата ОО Црвен крст Крушево.

 

Децата и младите со посебни потреби добија скромни подароци од Општина Крушево, а добија и ветување дека подароци ќе добијат и за Нова Година.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien