„Месечина“ ги “осветли“ и Јапонците!

Поради посебната ритмика и мелодичност на музиката од овие простори, не ретко може да се видат јапонски музичари како изведуваат хитови кои доаѓаат од Балканот. Ова е еден таков пример, каде јапонска група одлично ја изведува „Месечина“ од Горан Бреговиќ.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien