Млади од 5 европски земји во Крушево промовираат толеранција, почит и разбирање

Млади од Македонија, Турција, Грузија, Хрватска и Литванија престојуваат во Крушево како дел од проектот „Разновидност, толеранцијаи и прифаќање“ имплементиран

Дознај повеќе

Големи акции против италијанската мафија, уапсени 90 членови на калабриската мафија Ндрангета

Околу 90 членови на калабриската мафија Ндрангета се уапсени утрово за време на голема меѓународна операција во неколку европски држави

Дознај повеќе

Спасовски му понудил оставка на Заев за бегството на Груевски, но тој не гледа пропуст

Премиерот Зоран Заев во интервју за Дојче Веле открива дека министерот Оливер Спасовски разговарал со него за оставка, како чин на морална

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien