ВИДЕО – Хуманитарна акција во Прилеп – „Подај рака биди човек“

Од 10-ти до 13-ти Декември во маркетите на Тинекс, Бонита, Џими маркет, Пано, Пата и Форум во Прилеп ќе бидат поставени кошници за донација на храна. Сите добронамерници кои ќе пазарат ќе имаат можност да донираат од производите во кошницата. Оваа хуманитарна акција е во организација на Здружение Епилепсија Македонија, Црвениот крст на град Прилеп и поддржана е од Општина Прилеп.

 

 

„Целта е да собереме храна пред големиот христијански празник Св. Никола воедно и заштитник на нашиот град Прилеп и да се водиме по неговиот пример бидејќи тој делел храна на болните и изнемоштените лица со голема и племенита љубов па во тој поглед сакаме и ние да го доловиме хуманитарниот момент и да дадеме придонес, односно да помогнеме таму каде е најпотребно“, рече Деан Бунески, претседател на здружението Епилепсија Македонија.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien