Инфраструктурни зафати во „Опаленик“ со кои ќе се обезбеди вода за индустриската зона и дел од населените места

Започнаа градежните зафати за проектот за зафаќање на изворите на вода кај индустриската зона „Опаленик“ кај Крушево. Проектот е во имплементација на Општина Крушево во соработка со Министерството за животна средина и има за цел обезбедување на постојано снабдување со вода на компаниите кои работат во и околу индустриската зона, како и за дел од населените места во општина Крушево.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien