ВИДЕО – Неверојатно – создава уникатни уметнички дела само со пешачење по снегот

Британскиот уметник Симон Бек создава уникатни уметнички дела само со пешачење во снег. Негови единствени алатки се чизмите и компасот. Навистина неверојатно. Успеал да создаде над 200 вакви уникатни дела на повеќе места во светот.

 

Snow Art

This guy turned walking into art 😲❄👏

Posted by Awesome Stuff 365 on Петок, 16 ноември 2018

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien